Specializujeme se na povrchové úpravy kovů metodou pískování, tryskání a šopování. Máme bohaté zkušenosti s otryskáváním autoveteránů, motoveteránů a dalších moto dílů a příslušenství.


POPTÁVKA NA MÍRU

Pískování, tryskání a šopování

Sledujte nás také na FB, pravidelně aktualizujeme

Rychlý kontakt
telefon pískování +420 777 077 447
email petr@autoceskyraj.cz
Co je to šopování alias metalizace?

S pojem šopování nebo také  metalizace či zinkování se při povrchové úpravě kovů setkáte poměrně často. Málokdo však ví, co však přesně tato činnost znamená.

Před tím, než může být samotná metalizace (nebo chcete-li zinkování či šopování) provedena, je třeba předem povrch železa či oceli, který se bude opracovávat, otryskat . Teprve poté je možné k metalizaci přistoupit. Samotný princip šopování je velice jednoduchý – v acetylénovém plameni se roztaví drát z ušlechtilé slitiny či kovu, který se pak stříkáním za pomoci tlakového vzduchu nanese na předem připravený (otryskaný) povrch.Tato činnost má za cíl vytvořit jednolitou vrstvu, která nekoroduje  a korozi zároveň bráníDíky šopování několikanásobně prodloužíte životnost upravovaných prvků.

Pro šopování se nejčastěji používají tyto kovy:

  • hliník – je vhodný zejména pro metalizaci výfuků, protože odolává vysokým teplotám.
  • zinek – používá se pro běžnou ochranu povrchů vyrobených z ocele.
  • mosaz – velice často se užívá na metalizaci uměleckých předmětů. Mosaz je slitina mědi a zinku. Zde je však nutná předmetalizace.
  • zinacor – jedná se o slitinu zinku a hliníku, která je využívaná pro své mimořádně dobré vlastnosti.

Pokud máte o šopování zájem, pak mě neváhejte kontaktovat.