Specializujeme se na povrchové úpravy kovů metodou pískování, tryskání a šopování. Máme bohaté zkušenosti s otryskáváním autoveteránů, motoveteránů a dalších moto dílů a příslušenství.


POPTÁVKA NA MÍRU

Pískování, tryskání a šopování

Sledujte nás také na FB, pravidelně aktualizujeme

Rychlý kontakt
telefon pískování +420 777 077 447
email petr@autoceskyraj.cz

Fotogalerie / tryskání, pískování, šopování

Prohlédněte si naši fotogalerii.

Datsun 240Z

Kompletní otryskání skeletu budoucího závodního speciálu Datsun. Zde zákazník požadoval kompletní otryskání včetně plastizolu na spodní části karoserie.

Porsche 911

Částečné otryskání skeletu závodního vozidla Porsche. Zde zákazník požadoval otryskat pouze motorový prostor, přední část z důvody opravy po poškození a částečně vnitřek.

Motocyklová nádrž

Zákazník zjistil únik benzínu z nádrže, nádrž jsem otryskal a sami vidíte, v jakém byla stavu. Bohužel nemám fota z již opravené nádrže, ale nádrž si zákazník nechal nalakovat a bez problémů jezdí.

Motocyklová nádrž II.

Zákazník při nehodě poškodil nádrž a nechal si ji opravit u “ odborníků „. Po krátkém čase zjistil, že se mu “ nafukuje “ lak a skrze něj prolíná benzin. Nádrž jsem tedy ot

ryskal a zjistil “ odbornou “ opravu, ale také dvě díry. Poslední foto zobrazuje opravenou ( nikoli srovnanou ) nádrž, avšak k úniku již docházet nebude.

Alu disk

Takto vypadá otryskaný Alu disk 17″.

Alu disky

Otryskaná sada Alu disků.

Nádrže Nissan

Autorizovaný servis Nissan ČR mne oslovil ohledně renovace dvou nádrží z vozidel Nissan Terrano. Obě byly prorezlé a docházelo k úniku nafty. Nádrže jsem otryskal a následně nanesl elektrometalizací vrstvu zinku. Poslední 3 fotografie jsou nádrže již opraveny.

Přípravky

Otryskávání přípravků pro Škoda auto a.s. Požadavek –  zdrsnění na stupeň Sa3 – konečná povrchová úprava, nyní dojde pouze k nakonzervování olejovým filmem.

Nádrž Mitsubishi Pajero před metalizací po otryskání

Zákazník přivezl nádrž z vozidla Mitsubishi Pajero, ze které unikala nafta. Nádrž jsem otryskal, při otryskání jsem zjistil, že na pár místech byla nádrž již “ lepena “ ale přesto nafta unikala. Na fotografiích je patrno, jak velké byly prorezivělé otvory, taktéž z důvodu mechanického poškození nádrže v minulosti.

Nádrž Mitsubishi Pajero po metalizaci

Takto vypadá nádrž kompletně po metalizaci zinkem, na exponovaných místech ( prorezlých, děravých nebo již viditelně zeslabených ) nanesena vrstva cca 1 mm, na ostatních místech nádrže z důvodu prevence nanesena vrstva cca 0,05 mm ( běžně nanášená vrstva ).

Atributy památek

Oslovila mne restaurátorka památek ohledně metalizace atributů zinkem. Atributy jsem opatrně otryskal a nanesl takovou vrstvu zinku, aby nedošlo ke korodujícímu procesu ale zároveň aby byly patrné a viditelné znaky kovářské práce. Nyní bude provedeno “ zlacení “ a atributy poputují na své místo do města Mimoň. Zajímavá práce !!!

Dubové fošny

Firma zabývající se restaurováním kostelů a památek mne oslovila s žádostí o otryskání dubových fošen, ze kterých budou zhotoveny části schodů v kostele. Takto vypadá otryskané dřevo, jsou zde markantní léta a vzhled staršího data.